Uğur Timurçin
Daha Kaliteli Yaşam İçin…

Koçun Seyir Defteri

Ağustos 30th 2009

Uğur Timurçin kimdir?

1969 yılında Mersin’in Silifke ilçesinde dünyaya gelmiştir. Silifke Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü’ne devam ettiği yıllar boyunca, Prof.Dr. Üstün Dökmen, Prof.Dr. Yıldız Kuzgun, Prof.Dr. İpek Gürkaynak, Prof.Dr. Uğur Öner, Prof Dr. Bekir Onur, Prof.Dr. Figen Çok, Prof.Dr. Füsun Akkoyun ve Prof.Dr. Nizamettin Koç’tan dersler almıştır. Aldığı teorik dersleri; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Servisi’nde ve diğer özel eğitim okullarında katıldığı stajlarla uygulamaya dönüştürmüştür. 1993 yılı Ocak ayında mezun olduktan sonra iş yaşamına atılan Uğur Timurçin evli ve 2 çocuk babasıdır.

İş Yaşamı :

Adana’da; 1993 yılında insan kaynakları alanında çalışmaya başlamış ve mesleki tecrübesini bu alanda geliştirmiştir. Adana’da faaliyet gösteren, Z Yönetim Danışmanlığı Ltd.Şti. bünyesinde, İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yaptığı süre içerisinde, hem profesyonel olarak eleman temini yapmış hem de kuruma özel ve genel oturuma açık eğitim organizasyonları gerçekleştirmiştir. Yönetim danışmanlığı firmasındaki görevinin ardından, Migros Türk TAŞ.’de İnsan Kaynakları Şefi olarak, Güney ve Güneydoğu Anadolu’daki Migros ve Şok Market’lerin personel hareketlerini yönetmiştir. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren ve Koç grubunun lokomotif işletmesi olan bu kuruluşta, hem personelin bireysel gelişimlerine destek olmuş hem de doğru yere doğru eleman teminini sağlayarak, mutlu çalışan, verimli işletme denklemini korunmasını sağlamıştır.

2000 yılında Denizli’ye yerleşerek Cafer Sadık Abalıoğlu Holding A.Ş.’de göreve başlamıştır. 6 yıl holding şirketlerinin insan kaynakları bölümlerinde değişik görevlerde bulunmuştur. Özellikle holding iştiraklerinden olan Er-Bakır’ A.Ş.’de; süreç yönetimi, yetkinlik bazlı performans değerlendirme sisteminin kurulmasında, kalite sistem ve kalite ödül çalışmalarında yer almıştır. Ayrıca, eğitim ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi ve gerçekleşen eğitimlerin iş sonuçları ve davranışlar üzerine etkilerini doğru ölçümlemesini sağlaması çalışmalarında etkin rol almıştır. Son bir yılda, holdingin bünyesinde sosyal sorumluluk faaliyetlerini yerine getiren Eğitim ve Kültür Vakfı’nda, Vakıf Müdürü  olarak görev yaptıktan sonra, holding bünyesindeki görevinden ayrılmıştır. CSA Holding’teki görevinin ardından, 2007-2012 tarihleri arasında, yönetim danışmanı olarak, iş yaşamını bağımsız sürdürmüştür.

2012 yılında Ankara’ya taşınarak sırasıyla, Çağdaş Marketler, Mitaş Group ve Hidromek’in insan kaynakları bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. 2017 – 2021 arası, Eğitim ve Gelişim Uzmanı / İnsan Kaynakları Danışmanı olarak bağımsız çalışmalarını yürütmüştür. 2021 Şubat – 2022 Şubat arasında, proje bazlı olarak MEKA A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü görevini yerine getirdikten sonra, + Value Consultancy & Engineering / Ergün Gültekin ile birlikte Eğitim ve Gelişim Uzmanı / İnsan Kaynakları Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.


VİZYONUM:
“Çevremi, insanların birbirleriyle iyi anlaştığı, kaliteli ve huzurlu bir yaşam süreceği bir yer haline getirmek!…”
MİSYONUM:
“Yaşam kalitesi yüksek, huzurlu bireylerin oluşturacağı bir toplumun oluşmasına ve verimliliği sürekli artan  kurumların arttırılmasına rehberlik yapmak”
HEDEFLERİM:

Danışanların bireysel farkındalıklarını sağlamak, kendi yaşamlarının lideri olmalarına rehberlik yapmak
Bireylerin yaşamdan aldıkları manevi tatminin artmasını, pozitif enerjiye sahip olarak daha mutlu olmalarını sağlamak
[…]

Sonraki Yazılar